Stante sa Dobrm anjelom tu
Prečítajte si aj: Píšu chorí zo systému Dobrý anjel Píšu darcovia zo systému Dobrý anjel Napíšte nám aj vy


Píšu chorí zo systému Dobrý anjel


Apríl 2013 - 27ročná mamička postihnutej dcérky píše

Veľmi sa Vám chcem poďakovať za prispevok aj tento mesiac. Rozhodla som sa že ďalšiu žiadosť už neodošlem,pretože vidím u Vás rodiny v hraničných situáciách a tak by mi nedalo spať, keby som im vzala peniažky. Napriek tomu nám tento príspevok nevyslovne pomohol, keďže v jeden deň sa nám ešte aj pokazilo auto,chladnička a aj môj telefón.Veľmi pekne Vám ďakujeme, že ste nám tolkokrát pomohli bez otázok. Verím že čoskoro pride aj čas, ked si manžel najde lepšiu pracu a staneme sa opät aj my dobrými anjelmi. Z Vašej organizacie ide pozitývna energia a kridla ktoré nám pomáhajú odraziť sa z dna bez prosikania či jatrenia rán v TV. Ďakujeme
Marec 2013

Píšem Vám lebo moja lebo moja myseľ a srdce to chcú. Chcem Vám aj s mojími dcérkami poďakovať z hĺbky srdca za Vašu veľkú podporu v našich ťažkých časoch, keď môj manžel Otko ochorel na zákernú chorobu, ktorá si jeho mladý život vzala do večnosti. Jeho najbližší (súrodenci) sa nám otočili chrbtom, veľmi ťažko to znášal no boli sme tu my ja naše deti a vy. Neznámi ľudia, ktorí cítia s každou rodinou , s každou dušičkou ktorá tak neopísateľne trpí nielen bolesťou ale aj strachom s očakávaním nového dňa. Kde sa každý modlí a prosí nášho pána o uzdravenie. Liečba môjho manžela bola finančne veľmi náročná. Úver ktorý sme mali na opravu domu sa zrazu minul na liečbu. Potrebovala som zúfale pomoc no vtedy sme zistili, akú máme rodinu a priateľov. Zrazu nás nik nepoznal. Až nám pán Boh zoslal Vás nadáciu DOBRÝ ANJEL. Vtedy sme si povedali, že predsa existujú ľudia, ktorí cítia s nami a s mnohými inými ľudmi s ktorými sa život kruto zahral.Veľmi ste nám pomohli. Je to obrovská pomoc pre nás všetkých. Nech Vám Boh žehná ĎAKUJEME ! Emília, Nikolka , Silvinka.
Marec 2013 – pani Ivetka je rozvedená mamka dvoch detí, ktorá zápasí s onkologickým ochorením. Vďaka NAY elektrodom sme jej okrem pravidelného príspevku poslali aj darček:

Chcela by som vám z celého srdca poďakovať za všetko, čo robíte pre mňa a moju rodinu. Mesačný príspevok nám pomáha prežiť každý jeden mesiac. A špeciálne sa chcem poďakovať za odšťavovač, ktorý sme dostali tesne pred Veľkou nocou. Môj syn odšťavil všetko ovocie, čo sme mali doma. Našťastie sesternica, čo býva na dedine, nás zásobila jablkami na dlhšiu dobu.
Február 2013

Dobrý deň,chcela by som sa podakovať všetkým dobrým anjelom,ktorý robia takúto skvelú vec ako pomáhať chorým.Ja osobne som nesmierne vdačná nakoľko mám dve deti s detskou mozgovou obrnou a pridruženými inými chorobami.Jedna z dvojčiat minulý rok podstúpila tri operácie-dvakrát operáciu chrbtice a raz nožičky.Teraz v marci idú obe dievčatá na operáciu pravej nožičky a určite neskôr aj operáciu chrbtice, týmto chcem naznačiť,že bez Vás by som túto situáciu určite nezvládla,nakoľko ja som na opatrovateľskom príspevku a manžel už vyše roka nezamestnaný a robotu si zatiaľ nenašiel.S vašou pomocou takto môžem aspoň tráviť čas s deťmi v nemocnici,čo je pre nich po psychickej stránke veľmi pozitívne.Stojí to peniažky,ja si musím všetko platiť.A môžem si to dovoliť len vdaka Vám. Takže sa Vám chcem podakovať za mňa i moje deti.
December 2012 - chorý otec dvoch dcér z Michaloviec napísal:

"Chcem sa Ti opäť poďakovať za pomoc, ktorou si nás obdarovával po celý tento rok. Tvoje peniaze prichádzali vždy - ako sa povie - v hodine dvanástej, kedy nám pomohli vyrovnať najnutnejšie účty, riešiť nepokryté rozpočty a kupovať potrebné lieky. Tak nepriamo pomáhali pri liečbe a umožnili nám spokojnejšie žiť a doslova volnejšie dýchať. Preto prosím príjmi od nás opätovné poďakovanie a prianie čo najpokojnejších a najšťastnejších vianočných sviatkov."
December 2012 - Katka je mladá slečna s DMO

"Od novembra dostávam finančnú pomoc od Vašej organizácie. Vždy keď mi nabehnú peniažky na začiatku mesiaca na účet tak sa rozplačem od šťastia. Pretože vďaka týmto peniažkom si môžem kúpiť jedlo a už viac nehladovať. A tiež som si mohla kúpiť papučky aby mi nebola zima a tento mesiac si kúpim vetrovku . Sú to obyčajné veci, ale pre mňa doslova „zázračné“... Ďakujem, že ste ma zaradili do systému Dobrý Anjel a ďakujem všetkým anjelikom, ktorý posielajú peniažky, nám chorým ľuďom , pretože vďaka Vám môžeme mať aspoň malý dôvod na úsmev v našom ťažkom živote."
November 2012 mamka trojročnej Emky ďakuje:

Chcela by som sa vám veľmi pekne poďakovať v mene celej našej rodiny a hlavne v mene mojej dcéry Emky. Aj vďaka vašim príspevkom sa nám podarilo na konci augusta absolvovať liečebný pobyt. Ako stále, tak aj teraz to posunulo Emku vpred k svojim rovesníkom v škôlke. Bola veľmi šťastná, keď ju v septembri pochválili pani učiteľky, že sa zlepšila v behaní. Tento krok vpred sa však nezaobišiel bez sĺz. Emka si ťažko zvyká na iných ľudí, nemá rada zmeny a preto to boli v prvé dni doslova boje. Keď bola v telocvični sama s fyzioterapeutmi, tak plakala, keď som tam sedela ja, tak plakala ešte viac a hľadala vyslobodenie. Nakoniec si však našla v tíme obľúbenú Zuzku a kamoša Mareka a už to bolo lepšie. Procedúry mala 5 hodín denne a 6 dní v týždni, takže bola dosť vyčerpaná. Pomohlo to a budeme robit všetko preto, aby sme a tam mohli vrátiť na ďalší pobyt. Blíži sa čas Vianoc a ja len dúfam, že ich nestrávim kvoli rizikovému tehotenstvu v nemocnici, ale že budeme všetci spolu. Nielen naším anjelom, ale anjelom všetkých detí a prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov, nech sú plné lásky, pohody a zdravia. Z celého srdca vám ďakujeme. Mamka Stanka, Emka a tatik Ondrej
Október 2012 - Mamka 8-ročných dvojčiat napísala:

Chceme Vám srdečne poďakovať za pomoc ktorú ste nám poskytli pre Jessicu. Mala operované nožičky v Žiline a potom bola na 28 dňovom pobyte v Kováčovej. Tie peniažky nám pomohli na cestu a pobyt v Žiline a potom na kúpeľnú liečbu v Kováčovej, za čo Vám patrí srdečná vďaka. Všetko dobré, veľa šťastia a zdravia do dobrého anjela zasiela Jessica s rodinou.
Október 2012 - Mamka 10-ročného Dávidka s DMO napísala

Dnes nám prišli prvý krát peniaze z Dobrého anjela. Ani neviete akú radosť ste nám spravili. Najradšej by sme boli, keby sme nikdy takúto finančnú pomoc nepotrebovali. Hneď ich odložíme na narkózu a stomatol. ošetrenie, ktoré Dávidka čaká. Cítime neopísateľnú radosť v srdci, keď vidíme ako nezištne vy aj darcovia všetkým chorým deťom pomáhajú. V dnešnej ťažkej dobe, kedy sa mnohým rodinám nežije ľahko a dokážu pomáhať iným, patrí veľké ĎAKUJEM!
September 2012 - Osamelá mamka dvoch chorých detí, sama onkologická pacientka

Z celého srdca sa chcem poďakovať všetkým za pomoc. Ked mi nabehli peniaze na účet, obrovsky som sa potešila. Hned som utekala deťom kúpiť vitamíny a Hlivu ustricovú, aby mali posilnenú imunitu. Aby neboli choré, ked ja teraz beriem chemoterapie. Nakúpila som im zošity a pomôcky do školy. Veľmi mi tie peniaze pomohli. Srdce mám plné vďaky, ide mi až puknúť. Len ústa nevedia dosť dobre vyjadriť, aká som vám všetkým za pomoc vďačná
August 2012

Po úspešnej liečbe rakoviny prsníka som sa rozhodla aj ja stať Dobrým anjelom. Kto to nezažil, nepochopí... Treba len veriť, nepoddávať sa a mať okolo seba dobrých a pozitívne naladených ľudí...ja som mala také šťastie a všetkým ďakujem, že ma brali stále takú, ako keby mi nič nebolo. Ako Dobrý anjel budem pravidelne prispievať dľa možností, ale o to srdečnejšie.
Júl 2012 študent Marcel sa potešil notebooku, ktoré našim rodinám venoval Orange.

Píšem Vám z nemocnice – z onkológie v Bratislave, kde sa práve liečim. Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za note book, ktorý som dostal od Vás minulý týždeň ( cez sestričku z Kramárov ). Počítač mi spravil naozaj veľkú radosť, lebo som sa naň už veľmi tešil a konečne môžem už aj komunikovať s kamarátmi. Dosť na ňom pracujem, dobre sa zabávam a nenudím sa. Cítim sa už lepšie ako na začiatku, keď som sem prišiel. Teraz sa už veľmi teším, že čoskoro aj vyzdraviem.
jún 2012 - mladý otecko Ladislav píše:

Keď som dnes videl výpis z účtu a zbadal príspevok, rozplakal som sa. Veľa ľudí ani netuší, aké sú drahé lieky pre onkologických pacientov. A nebyť Vás dobrých anjelov, bolo by to ťažké. Verím, že moja liečba bude úspešná a znova sa postavím na vlastné nohy. Keď sa tak stane, tak sa aj ja chcem stať dobrým anjelom a pomáhať pacientom , ktorý to naozaj veľmi potrebujú. Ešte raz z celého srdca ďakujem
jún 2012 - Pani Bibiána si po uplynutí dlhšej doby od chemoterapie mohla spolu s rodinou oddýchnuť v Aquacity Poprad, ktorý štedro ponúkli rodinám z Dobrého anjela pobyty počas celého roku:

Dobrý deň, touto cestou by som sa vám chcela poďakovať, že sme sa zúčastnili dovolenky v Aquacity v Poprade. Bolo tam super, všetko, voda, ubytko,stravovanie, personal. Nikdy by sme si takýto štandard nemohli dovoliť, len vďaka vám sme si to vychutnali naplno. Ešte raz veľké ĎAKUJEME. Vďaka, že existujete, že ste a neviete si predstaviť, ako nám všetkým pomáhate, či už peniazmi alebo takýmito výletmi.
Máj 2012 – úprimná spoveď študentky Peti:

Dobry den vsetci Dobri Anjeli! Rada by som sa s Vami podelila o svoj pribeh. Som 20-rocna studenkta. V 19-tich rokoch(september 2011) mi bol diagnostikovany Hodgkinov lymfom,II.stadium. Bola som vydesena, nastvana na cely svet, nechcela som prijat skutocnost, ved musim prerusit studium a stale tu bola ta strasna predstava, ved budem holohlava, ako sa pozriem na seba do zrkadla(esteze existuju ciapky)? Ale ta skutocnost bola tu a ja som sa co najrychlejsie musela spamatat a pripravit na tvrdy a nelutostny zapas. Chemoterapie cloveka znicia po fyzickej aj po psychickej stranke. Je to strasny pocit, ked nevladzete vstat z postele, urobit si caj, ba dokonca ani dovliect sa na zachod(a ked do Vas naleju 8 flias veru potrebujete tam dost casto). No nastastie som mala pri sebe svojich skvelych rodicov, ktori sa o mna starali, nosili mi caj/polievku az do postele. Ked som bola po chemoterapii prvu noc som nemohla spat a vtedy mi vela citali respektive spievali moje oblubene pesnicky len aby som mohla mysliet na nieco ine. Prebdeli pri mojej posteli vela noci a ja fakt neprajem nikomu vidiet svoje dieta v takomto stave. Verim, ze pre nich to muselo byt o dost horsie ako pre mna. A preto im chcem aj totuto cestou povedat jedno obrovske DAKUJEM. A dalsie obrovske DAKUJEM patri Vasej nadacii. Pretoze rakovina je velmi narocna ja po financnej stranke. Mnoho ludi si to mozno ani plne neuvedomuje(aj ja to vsetko teraz vidim v inom svetle), ale ak clovek pride o zamestnanie a jeho vydavky sa este zvysia, pretoze potrebuje kazdu chvilu dochadzat na chemoterapie/radioterapie, potrebuje stale jest a strava onkologicky choreho pacienta by mala byt bohatsia hlavne o vela ovocia a zeleniny a samozrejme chemoterapie su sprevadzane nepriaznivymi ucinkami roznymi zapalmi, takmer kazdy ma spalenu sliznicu, zapalene hrdlo a antibiotika, lieky, rozne spreje a pripravky na kloktanie su tiez drahe. Proste zivot cloveka s rakovinou je neskutocne tazky a pri tom vsetkom co preziva musi najst silu zit ako normalni ludia . Dolezite je bojovat, nepoddat sa! Myslim si, ze vela ludi sa na to nepozera z tohto pohladu. A tak by sa mal kazdy sam seba spytat ci robi vsetko naplno. Ludia, odhodte pretvarku, loz a falos a dajte ich Do Batozka ako spieva Richard Muller, zabudnite na stres, hadky, udobrite sa s tymi. Nikdy neviete kedy pride nestastie ku Vam. Pretoze, to Bohuzial, nechodi po horach,ale po ludoch. Preto dufam, ze sa najde stale viac a viac darcov, pretoze kazda jedna korunka je pre nas onkologickych ludi vzacna a vazime si ju. Dufam, ze Pan Boh da a a my sa znovu postavime na nohy a aj my budeme moct pomahat. Momentalne cakam na PET CT vysetrenie, ktore ukaze ci liecba bola uspesna. Ten cas cakania je velmi tazky. Pocas liecby som nemala pristup k internetu, ale teraz uz mam a som neskutocne vdacna za vsetky pribehy, ktore som nasla na internete. Je ich dost, ale na druhej strane stale malo, pretoze citat o ludoch, ktory vyhrali je krasne a dodava to sil. Preto DAKUJEM vasej nadacii a prosim uverejnujte stale co najviac pribehov, ludom to dodava sil. Dufam, ze aj tato moja spoved doda niekomu sil, a vsetci Dobry Anjeli budu mat ten slastny pocit na dusi, ze aj vdaka nim sa moze nejaky onkologicky pacient tesit z pritomnosti svojich rodicov, pretoze vdaka nemu jeho/jej mamka mohla ostat doma a neist do prace. Takze Vy dobri Anjelikovia prosim stojte pri nas, my onkologicki pacienti BOJUJME a vsetci spolu USMIEVAJME SA. Dufam, ze vsetko bude v poriadku. Petra
Máj 2012 – Silvia nás dojala:

Chcem sa srdečne podakovať všetkým ktorí pomohli moje mamke finančne. Naozaj po dlhej dobe po telefonáte ked jej oznámili, že jej pomôžu mala úsmev na tvári. Poviem vám pre mňa ten moment bol balzam na dušu, lebo ona viac času plače ako sa teší z niečoho. Žial ja prácu nemám nakoľko som len včera ukončila štúdium. Moja mamka je poklad a okrem nej nikoho iného nemám a poviem vám je neuveriteľný pocit vidiet jej úsmev na tvári. Ďakujem že ste jej dodali nádej a silu žiť a že ste jej aspoň na chvíľu ukázali že stále su tu aj drobí anjeli . Pevne verím že každému kto pomôže sa to vráti.Takisto všetkým chorým prajem len to najlepšie a hlavne aby boli silní a zvládli všetko s úsmevom, pretože práve tí, ktorí su natom najhoršie nás učia žiť a vážiť si zdravie . Ešte raz od srdca jedno veľké Ďakujem:)
April 2012-Pani Silvia má 8-ročnú dcérku a 2-ročné dvojičky, ktoré sa narodili predčasne a prekonali krvácanie do mozgu. Miloškov stav sa stabilizoval, Tomáško však ostal postihnutý.

Keď mi príde výpis s účtu a nájdem si tam príspevok od Dobrých anjelov tlačia sa mi slzy do očí.Nikdy som neverila že aj ja sa ocitnem v takejto situácii ked budem potrebovať takúto pomoc.V nedeľu nastupujeme na 2 týž.pobyt s Tomaškom do Dunajskej Lužnej . Tomaškovi veľmi tieto cvičenia pomáhajú a vždy urobíme aj ked malý ale predsa krok vpred.Peniažky nám veľmi pomôžu kedže si časť pobytu hradíme.Ešte raz veľká vdaka .
Marec 2012-Mamka 7-ročnej ťažko chorej Silviky nám napísala:

Naša finančná situácia sa troška zlepšila a teda už pomoc od Vás nebudeme poberať. Slovami sa nedá opísať ako ste nám pomohli, nemala som obavy pred liečeniami odkiaľ zoženiem peniažky, lebo sme mali Vás Dobrých Anjelov. Budeme sa snažiť stáť aj mi dobrými anjelmi , lebo dobré je dostať ale ešte lepšie darovať. Na koniec Vám chceme so srdca zaželať všetko dobré.
Február 2012 - osamelá mamička 3-ročnej dcérky s Downovým syndrómom napísala Dobrým anjelom takýto krásny list:

Keď som zbadala na účte korunky, do očí sa mi vtisli slzy. Moje malé dievčatko sedelo pri mne a ja som ju radostne objala a pobozkala. Veronika už pokojne spinká a ja si nemôžem ísť ľahnúť, kým nenapíšem pár slov. Emócie, ktoré cítim vo svojom vnútri sú plné vďačnosti, rešpektu a podpory projektu Dobrý anjel. Žila som v Poprade 10 rokov, tam sa Veronika narodila a keď som prechádzala okolo veľkého bilboardu v blízkosti zimného štadióna, nepomyslela som na to, že budem niekedy v budúcnosti žiadať o pomoc túto organizáciu. Keď som vypĺňala formulár žiadosti o finančnú pomoc, ani vtedy som ešte nemohla vedieť, že aj nám sa dostane pomoci Dobrých anjelov. Budem s láskou hovoriť o vašom projekte a hľadať ľudí, ktorí sa vedia vzdať časti svojho blahobytu v prospech tých, ktorí to veľmi potrebujú. Ďakujem Vám, darcovia! Žiaden človek nievie, čo sa mu v živote môže stať a pomoc a podpora mu umožnia vydržať a ísť vpred. Prajem a posielam vám všetkým - dobrí anjeli - mnoho lásky, svetla, harmónie, radosti, zdravia a šťastných a slnečných dní.
Február 2012

Z celého srdca Vám ďakujeme, za to, že sme mohli byť vašimi "chránencami". Aj teraz mám na stole obnovenie žiadosti potvrdené našou detskou lekárkou. Našťastie, máme obaja s manželom prácu a nášmu synovi - Robkovi (11, DMO hemiparéza) sa nedarí zle. Trápi nás síce krivenie chrbtice a nečitateľné písmo, slabšia úprava, ale v škole i doma píše na netbooku, má nejaké úľavy, a tak dosahuje pekné výsledky. Museli sme síce kúpiť tlačiareň, aby sme mohli vytlačiť poznámky, diktáty, úlohy, projekty, laboratórne práce, ... Ako som už písala, obaja s manželom máme našťastie prácu Keďže sa naša finančná situácia trochu zmenila k lepšiemu, nemôžem podpísať a poslať Vám žiadosť. Ešte raz srdečne ďakujeme za vašu finančnú pomoc, psychickú oporu a radosť z toho, že dobrí ľudia na svete ešte sú a záleží im na druhých a s radosťou a láskou im nezištne pomáhajú. Aj my sa radi pripojíme aspoň malinkou čiastkou. Ď A K U J E M E ! ! !
Január 2012 - Pani Iveta má 39 rokov a sama vychováva dve deti vo veku 19 a 13 rokov. V deň narodenín dcéry jej bola diagnostikovaná rakovina.

TOUTO CESTOU ASPON CEZ MAIL BY SOM SA CHCELA VELMI PODAKOVAT ZA VASU VELKU POMOC. TERAZ SI MOZEM KUPIT VIAC OVOCIA. A UZ SI NEMUSIM LAMAT HLAVU ODKIAL VZIAT NA GAZOVE STVORCEKY, NA BETADINE ATD.A LIEKY. MOJ STAV SA TERAZ ZHORSIL . TRPIM BOLESTAMI. PO OZAROVANI MI POPALILI HRUBE CREVO. DALI MY LIEKY ,KTORE UZ POMALY ZABERAJU . KEBY SOM NEMALA VAS A MOJU MAMU TAK NEVIEM. UZ TERAZ MOJA NAJSTARSIA DCERA BUDE MATUROVAT. TAK SA TESIM . AJ ONA POMAHA ,CHODI SI PO SKOLE PRIVYRABAT DO 22.00 HOD DO KAUFLANDU ROVNO ZO SKOLY . ESTE RAZ SA VAM CHCEM S CELEHO SRDCA PODAKOVAT.KED MI DA BOH, ZE SA Z TOHO DOSTANEM, CHCEM SA AJ JA POTOM STAT DOBRYM ANJELOM .
Január 2012 - list od mladej mamičky z Levíc

Dovoľte, aby som Vám touto cestou vyjadrila úprimnú vďaku za činnosť, ktorú robíte! Som jedna z tých, ktorým ste sa rozhodli pomôcť. Liečim sa na onkologické ochorenie a pred časom sa moja sestra Daniela obrátila na Vašu organizáciu s prosbou o pomoc pre mňa. Vyhoveli ste, za čo som Vám nesmierne vďačná. Robíte to pre cudzích ľudí a iné slovo ma nenapadá, len láska...Láska k blížnemu, človeka k človeku...Veľmi si to vážim, dojíma ma to a neviem ani slovami vyjadriť radosť z toho, že mi aj neznámi ľudia pomáhajú. Ešte raz ĎAKUJEM a prajem Vám veľa úspechov a radosti.
December 2011 - Pani Danka z Prešova, onkologická pacientka a osamelá mamka dvoch synov nám napísala

Moja liečba bola úspešná. Všetky výsledky mám teraz v poriadku. Už len naberám sily, aby som sa mohla vrátiť do práce. Chcela by som nastúpiť do zamestnania vo februári, takže žiadosť o ďalšiu finančnú pomoc som Vám neposlala. Myslím si, že aj mimofinančná pomoc a opora, ktorú ponúkate je úžasná. Už pozerám dopredu a neobzerám sa. Aj keď je to ťažké, tá spomienka tam stále je a ten strach asi len tak skoro nevymizne. Mám dve deti, žijem s nimi sama a tie ma držia v ťažkých chvíľach. Za Vašu pomoc Vám ešte raz ďakujem, verím, že už ju nebudem nikdy potrebovať
December 2011 - Pán Ladislav, otec dvoch detí porazil rakovinu a napísal Vám takýto krásny mail

Už je rok tomu, čo prijímam od Vás finančnú pomoc. S úľavou píšem tieto slová, lebo Vám môžem oznámiť, že tento mesiac som už začal pracovať. Chcem sa Vám poďakovať za vašu doterajšiu podporu a vysloviť nádej, že takých ako ja , čo Vám oznámia, že už pracujú a zarábajú bude väčšina. Preto už mi nemusíte posielať ďalšie peniaze.Sám sa chcem aktívne zapojiť do tohoto projektu,ako mi to situácia dovolí. Som veľkým dlžníkom.
November 2011 - Dominika má šesťnásť rokov a nedavno jej diagnostikovali leukémiu. Jej mamka nám napísala:

Chceme sa podakovat vsetkym DOBRYM ANJELOM ze vobec su a ze su ochotni pomahat. Nasa rodina nikdy na nieco take neprispievala , neverili sme tomu, ze peniazky, ktorymi prispejeme, poputuju tam kde maju. Az na nasej situacii sme sa presvedcili ze je tomu tak. Aj my sme potrebovali pomoc Dobrych anjelov a sme im za to vdacni. A preto sme sa rozhodli aj ked len malou ciastkou prispievat na tak dobrocinnu vec.Velke DAKUJEME
Október 2011 - Pani Lýdia má 50 rokov, je vdova, vychovala dve dcéry, ktoré sú dospelé a samostatné. S láskou sa stará o desaťročného Adriána, ktorého si osvojila z detského domova. Aďko má DMO.

Chcem sa Vám poďakovať za pomoc, ktorú nám poskytujete.Neviete si predstaviť, ako nám to pomohlo. S Vašou pomocou som mohla vystrojiť Ajka do školy. V živote som sa nestretla s takouto nezištnou pomocou od neznámych ľudí. Keby Ajo vedel písať, určite by Vám poďakoval a slovami by Vám povedal : ,, Akujééééém, ale to nemuselo býýýť".
September 2011

Milý Dobrý anjel a všetci dobrí ľudia s ním :-) Moja dcérka je po prvej operácii nádoru na obličke. Prekvapujúce bolo, že po otvorení zistili, že namiesto jedného nádoru je ich na obličke až päť. Všetky však vďaka Bohu úspešne odstránil a ľadvinku zaplátal.Po operácii jej opäť nasadili chemoterapiu, avšak silnejšieho calibru, má výkyvy nálad a celkovo to zvláda horšie, aj keď sa nesťažuje a naďalej sa usmieva, je to neuveriteľné a obdivuhodné. Keď má bolesti tak sa schúli do klbka a len potom človek zistí, že asi má bolesti. Je veľmi statočná. V brušku má ešte 5cm nádor, pôvodne ho mala 12cm. Lieči sa od 26.2.2011, čiže po troch mesiacoch sa zmenšil viac ako o polovicu, veľmi sa z toho tešíme a veríme, že bude úspešne odstránený aj keď jej stále hrozí odobratie nádoru aj spolu s obličkou, nakoľko jej nádor z nej vyrastá.
August 2011

Ani neviem ako začať, ale hlavne sa chcem nesmierne poďakovať všetkým "DOBRÝM ANJELOM",ktorí si možno ani neuvedomujú ako veľmi pomáhajú ľuďom v ťažkej životnej situácii. Nikdy by som si nebola pomyslela, že niekedy budeme potrebovať vašu pomoc. Vždy som mala pocit, že máme všetko a nič nám nechýba. Nanešťastie sme sa dostali do situácie, keď naša dcéra Paťka dostala rakovinu a my sme museli každý deň absolvovať niekoľko kilometrov do Banskej Bystrice, kde sa liečila. Až vtedy sme sa dostali do situácie, kedy nám naše platy nestačili a boli sme nútení požiadať vás o pomoc. Peniaze, ktoré nám celého pol roka chodili, nám aspoň z časti vykryli náklady na benzín. Teraz už môžeme oznámiť radostnú správu, že sme to spolu všetko zvládli a Paťka nad chorobou zvíťazila. Veľmi sa z toho tešíme, i keď pri takejto chorobe už človek bude mať strach celý život, aby sa to nevrátilo. Ešte nás čaká kopec vyšetrení a samozrejme pravidelné kontroly, ale veríme, že už bude len dobre. Rozhodli sme sa s manželom, že sa aj my staneme dobrými anjelmi a budeme pravidelne prispievať rodinám ktoré to potrebujú, lebo sme na vlastnej koži zistili aká je to veľká pomoc.
August 2011 - za Sebastiána napísala mamička:

V prvom rade sa Vám chceme veľmi pekne poďakovat zato,že nám veľmi pomáhate,peniažky ktoré nám každý mesiac posielate nám veľmi pomáhajú.Tento meil píše miesto mňa mamina,lebo ešte neviem písať.Volám sa Sebastián a budem mať 5rokov.Bol som veľmi chorý,mal som leukémiu,ale teraz sa mám už lepšie. Ešte nemožem chodiť ani do školky,ani medzi kamarátov..ale verím,že ma pani doktorka od septembra pustí do školky aspoň na chvíľku.Som veľmi živý,stále behám,vymýšľam a je mi dosť dlho!Ďakujem Vám ,že pomáhate všetkým chorým deťom.
Jún 2011 – Pani Martina, mamka dvojročného Alexa nam napisala:

Pozdravujeme vsetkych Dobrych anjelov. Uz druhy mesiac dostavame aj my od vas peniazky, ktore nam neskutocne pomahaju. Chodime na koniky kde sa Alexovi velmi paci:-),mozeme si dovolit kupit aj viacej ovocia ci zeleniny pre maleho.Tvrdo cvicime znova vojtovku 4x denne.A dobra sprava je ze Alexik sa dokaze pretocit aj cez lavu stranu na brusko:-)veeeeeeeeelmi sa tesime.V oktobri ideme na 2 tyzdne na rehabilitacny pobyt do Martina.Verime ze to Alexovi pomoze. Chceme Vam vyslovit velku vdaku za to co robite.Nikdy som si nemyslala ze budem musiet prosit o pomoc:-(.Neviem vyjadrit slovami, aka velka je nasa vdaka.Este vam napiseme ak budeme mat nejaky dalsi pokrok.Dufam ze to bude uz coskoro:-)Nadej zomiera posledna...
Jún 2011 – pani Milka, ktorá prechádza ťažkou životnou skúškou a snaží sa vyrovnať s veľkou stratou nám napísala:

Chcela by som Vam podakovat za vsetko, co pre nas robite. Niet ani slov ako tato organizacia napomaha ludom v tych najtahsich chvilach ,ktore neprajem nikomu - chvilach bolesti utrpenia pocitu bezmocnosti. Este raz jedno velke DAKUJEM
Apríl 2011 – pani Magda žije sama so svojou 8-ročnou dcérkou a lieči sa na rakovinu

Vďaka Vám všetkým! Po kontrolných vyšetreniach zase začínam pracovať. Veľmi sa tešíme spolu s dcérkou, pretože sa cítim dobre, hoci na poslednom ultrazvuku mi zase niečo našli. Bola som preto ešte v Prešove na vyšetrenie, aby vylúčili, alebo potvrdili či je to, to dobré, alebo zlé. To čakanie na tie výsledky, bolo zase veľmi dlhé, ale dočkala som sa a veľmi plakala, že to nie je nič zlé. Po tom všetkom čo som prežila, môj život nadobudol iné rozmery a ja milujem svoj život so všetkým, čo mi dal. Každé tri mesiace ma čakajú vyšetrenia, ale chcem sa zaradiť do normálneho života s iným pohľadom na svet.
Apríl 2011 - Dominik má detskú mozgovú obrnu a jeho mamka nam napísala:

Ďakujeme za Vašu pomoc, za to že spolu s Vašou finančnou pomocou možeme nášmu synovi Dominikovi spríjemniť život.Dominik je živý chlapec, v škole má výborné známky a vďaka vašej pomoci môžeme spolu podnikať rôzne výlety a rehabilitácie. Ďakujeme, že nám pomáhate zažit radosť.
Apríl 2011

Dobry anjel je naozaj nebeska nadacia a Anjeli su nebeski ludia.Mam choru dcerku Adelku ma DMO.A peniazky mi velmi pomahaju, naozaj velmi, kedze som s dcerkou sama.Sklanam sa pred vasou dobrotou a ochotou pomoct ludom,ktori to potrebuju. Dakujeme :)
Február 2011 - Manželka onkologicky chorého otca 5 detí píše:

Je to prvý krát, čo sa obraciam k Vám o pomoc. Úrady nám veľa nepomohli, žijeme skromne, no záleží nám veľmi na rodine, aby nám manžel a milovaný otec ostal na žive. Bez neho sme stratení. Deti ho majú veľmi radi. Vďaka Vám máme každý deň krajší ako tie, ktoré sme prežívali, kým sme vás nepoznali.
Február 2011 - Otec 14 ročného Maroša, ktorý 4 roky bojuje s rakovinou kostí nám napísal:

Patrí vám obrovské ďakujem za vaše dobré srdcia, ktoré ste otvorili ľuďom v tak ťažkej životnej situácii. Vaša pomoc je veľkým darom tým, ktorí to potrebujú a má obrovskú hodnotu, pretože slúži na vrátenie toho najcennejšieho – zdravia. My, ktorí túto pomoc od Vás dostávame, vieme akú hodnotu má život v zdraví. Ste pre nás nesmierne dôležití.
Január 2011 - napísala nám pani Hela, mamka malej dvojročnej Emky, ktorá bojuje s rakovinou:

Ďakujem za Vašu pomoc, ktorú ste nám začali poskytovať v roku 2010. Nikdy by som si nepomyslela, že aj mňa sa bude niečo takéto týkať....Žili sme si bežným životom. Keď sme sa dozvedeli, že naša 11 mesačná Emka má rakovinu, svet sa nám otočil hore nohami....kto to neprežije, len ťažko pochopí koľko strachu, bolesti, otázok máte zrazu v hlave. Všetko, čo ste si mysleli, že je "najdôležitejšie" je zrazu "malichernosťou" a záleží Vám len a len na zdraví svojho dieťatka.

Ja som bola pracujúca mamička a ocko bol na materskej. Keď Emka ochorela, skončila som v práci, bolo to prirodzené, chcela som byť s ňou. Zrazu sme boli bez príjmu, pretože manžel si nemohol nájsť prácu. Ale to nebolo dôležité, pretože bola pri nás rodina, ktorá nám pomohla a boli ste tu zrazu Vy, vďaka ktorým sme každý mesiac dostali finančný príspevok, ktorý nám pomohol.

Veľmi pekne ďakujem za všetko. Prajem Vám všetkým Šťastný Nový rok, hlavne veľa zdravia, veľa "dobrých anjelov" a čo najmenej ľudí, ktorí potrebujú túto pomoc. My "bojujeme" 10 mesiacov, bude to už rok.....stále nemáme vyhrané, ale ja verím, že bude dobre, že chorobu porazíme, pretože naša Emuška je veľká bojovníčka.
Pani Erika je osamela matka. Ma 29 rokov, maleho synceka a dcerku a uz dva roky bojuje s rakovinou:

"Niekedy mi je velmi smutno. Som bezmocna, ze mam taku tazku chorobu a tak nemozem mojim milovanym detom dat taku starostlivost, ako si zasluzia.Boli dni, ked som im nemala za co kupit ani chlieb. Vy ste prisli naozaj ako anjeli z neba. Dakujem Vam za pomoc. Verim, ze tak ako sa zlepsila vdaka Vam moja financna situacia, zlepsi sa aj moj zdravotny stav. Milujem moje deti a dakujem aj im, ze mi robia radost v tychto tazkych dnoch. DAKUJEM VSETKYM.
Január 2011 - Pani Veronika z Banskej Bystrice , ktorá žije sama s tažko chorou 3-ročnou dcérkou napísala:

Chcela by som sa podakovat dobrym ludom, ktori pomahaju a rozhodli sa pomoct aj nam. Je velmi pekne, ze su ludia s takymi nadhernymi vlastnostami. Zelam im vela potesenia s vlastnymi detickami, pretoze deti su prekrasne bytosti, od ktorych sa mozeme mnohemu naucit.
December 2010 - Pani Eva nám napísala tento krásny a zaujímavý list:

Som zdravotná sestra pracujúca na onkohematologii a zároveň som matkou už 19 ročného syna , ktorý od svojich 4,5 roka bojuje s leukémiou, nad ktorou dvakrát vyhral, toho času je vyliečený ale sústavne pretrvávajú komplikácie ako následok cytostatickej liečby,stačí malo a leukémia je späť. Ako každá matka mám strach a denne sa stretávam s týmto ochorením , viem čo môžem očakávať a preto chcem poďakovať všetkým dobrým anjelom, ktorí pomáhajú spríjemniť život onkologicky chorým ľuďom a ich príbuzným .Aj nám Dobrý anjel pomohol a toto poďakovanie vďaka Vám môžem napísať zo synovho noteboku , ktorý som mu mohla zakúpiť z Vašich príspevkov. Keď bol syn maličký, nič takéto neexistovalo a viem ako mamu ale aj otca bolí, keď nemôže dieťaťu kúpiť načo má chuť, lebo aj doma je potrebné z niečoho žiť. Žiť iba z materskej a mať doma 15 mesačné dieťa a v nemocnici 4,5 ročné je veľmi kruté. Manžel prišiel o prácu a ja som bola 8 mesiacov v nemocnici so starším synčekom a s mladším ostal doma on. Preto je veľmi dobré, že ste a že pomáhate , pretože prežiť to peklo je nad ľudské sily. Ak človek vie, že existuje nejaká pomoc, dýcha sa mu oveľa ľahšie a po psychickej stránke to úžasne pomáha. Týmto pomáhate nielen finančne ale aj psychicky a myslím si, že pre onkologicky chorého je pohoda doma a v nemocnici niečo na nezaplatenie. Prajem Vám veľa,veľa darcov - dobrých anjelov aby bolo čo najviac úsmevov na líčkach malých i veľkých práve vďaka Vám.
December 2010 - Pani Zuzana z Trencina je vdova, ma tri deti a jej 15 rocny syn Michal trpi velmi vaznym progresivnym genetickym ochorenim. Napísala nám:

Uprimne sa chceme podakovat Miskovi, Dobremu anjelovi z Levic. Dnes sme od neho nasli v schranke pohladnicu k vianocnym sviatkom.So slzami v ociach sme si citali prianie a velmi nas potesilo, ze niekde v dialke je niekto, kto nas nikdy nevidel a predsa na nas mysli. DAKUJEME. A dakujeme aj vsetkym ostatnym Dobrym anjelom a prajeme im vela Zdravia – lebo je to jednoduche slovo ale znamena tak strasne vela.
November 2010 - Píše nám mladá dievčina Katka, mesiac po tom, čo jej zomrela mamička na rakovinu. Dobrí anjeli jej budú ešte chvíľu pomáhať.

Milí Anjel, dovoľ aby som ti aspoň touto cestou poďakovala, že stojíš pri mne v tých najťažších chvíľach môjho života. Žila som sama s mamičkou, o ktorú som sa starala zo všetkých síl a predsa som ju stratila. No ty mi neprestávaš pomáhať ani teraz, keď to pre mňa naozaj veľa znamená. Si jedinou nádejou a jediným príjmom v mojom živote. Zo srdca ti ďakujem. PS: Takýchto skvelých organizácií by malo byť omnoho viac na Slovensku. Ešte raz ďakujem všetkým Dobrým anjelom.
November 2010 - Mamička troch detí pani Gabriela , ktorá má rakovinu nám napísala:

už to bude rok, čo od Vás prijímam finančnú pomoc, za ktorú som neskutočne vďačná. Najskôr, keď som sa stala onkologickým pacientom, som váhala zapojiť sa do tohto projektu z tejto strany, lebo sama som ako dobrý anjel, keď sa mi dalo, finančne prispievala a stále som sa akosi zdráhala túto finančnú výpomoc prijať. No nakoniec sa moje ochorenie stalo neoperovateľným a rádioterapia nezabrala a ja som musela zostať v invalidnom dôchodku s dôchodkom "až" 209 eur. Mám 3 deti z ktorých 2 začali študovať na stredných školách a obidvaja musia do škôl každý deň dochádzať autobusom. Najmenší je tretiačik. Manžel síce pracuje, ale i keď pracuje často i 12 hodín denne aj cez víkend, mala som hrôzu ako to zvládneme finančne. Moja choroba nás stojí tiež veľa peňazí, cestovanie do Bratislavy, čo je od nás 100 km, lieky, vitamíny a veľa, veľa iných výdavkov. Bola som zúfalá. Moja nepriaznivá prognóza a finančné problémy ma nakoniec presvedčili, že si nemám vyčítať že túto pomoc určite niekde inde potrebujú viac a prijať ju. Dnes som veľmi vďačná všetkým ANJELOM a určite sa mi s ich pomocou "ľahšie dýcha". Som dojatá že i v dnešnej ťažkej a krutej dobe sa nájde toľko dobrých ľudí, ktorí s ochotou pomáhajú druhým, ktorí i vďaka nim môžu žiť dôstojnejšie a za to ešte raz obrovské ďakujem a pán Boh zaplať.
Október 2010 - Pani Terézia, onkologický pacient píše:

Píšem Vám v emočnom pohnutí. Dnes ráno som si prezerala svoje konto a zistila som, že už traja z tých chorých, ktorým išli aj naše príspevky sú mŕtvi. Verím, že Pán Boh ich príjme do svojho náručia, veď si vytrpeli určite veľmi veľa. Máte veľa agendy a preto si myslím, že si už nepamätáte, že som Vám posielala kontakt na moje priateľky - sestry choré na rakovinu. Jednej manžel zakázal napísať Vám hoci jej nedáva skoro žiadne financie a tak si nemôže kúpiť vitamíny a pod. Ale tá druhá, ktorá je rozvedená napísala. A včera, keď sa vracala z chemoterapie a išla na nákup s vedomím, že do konca mesiaca má na stravu a iné potreby pre celú rodinu 20€ naraz zistila, že na účte jej pribudlo okolo 100€. Keďže predpokladám, že je to už Váš príspevok pre ňu, chcem sa Vám veľmi poďakovať. Ani si neviete predstaviť s akým nadšením mi volala, ako jej odľahlo a ako ju potešilo, že taká pomoc vôbec existuje. ĎAKUJEM aj v jej mene hlavne za vedomie, že "dobrý človek ešte žije".
Október 2010 - Pani Terézia, onkologický pacient píše:

Uplynul rok od vtedy, čo ste mi začali posielať peniažky na môj účet. Ani som nedúfala, že mi niekto pomôže v mojej neľahkej situácii. Peniaze nám výrazne pomohli, nakoľko sama vychovávam dcéru, dnes už vysokoškoláčku. Môj zdravotný stav je teraz dobrý a preto som začala pracovať. Chcem Vám poďakovať za každý cent . Myslím si, že je veľa ľudí, ktorí potrebujú peniaze viac ako ja. Stávam sa dobrým anjelom aj ja. Som Vašim večným dlžníkom.
September 2010 - Píše 18-ročný Riško odkázaný na invalidný vozík:

Dobrým anjelom by som chcel odkázať, že som šťastný a teším sa z toho, že mi vôbec odpísali, pretože sú jediní, čo ma kontaktovali a nehodili list do koša. Veľmi túžim mať dobrý invalidný vozík, lebo to sú moje nohy. Za každú pomoc od vás vopred veľmi ďakujem a veľmi dúfam, že na mňa nezabudnete.
September 2010 - Rodičia 14- ročnej onkologicky chorej Aničky sa rozhodli tiež stať Dobrými anjelmi a napísali nám:

Pred rokom našej dcére diagnostikovali osteosarkóm pravého kolena. Po takmer ročnej liečbe začíname žiť bez toho, aby sme sa nemuseli ráno báť, či nám netreba cestovať do nemocnice. Dobrému anjelovi vďačíme za to, že sme mohli príspevky, ktoré sme dostali použiť na cestovné, lieky, ovocie, vitamíny pre dcéru. Ako vďaku chceme teraz aj my pomôcť iným, ktorí to potrebujú práve tak, ako my pred rokom.
September 2010 - Osamelá mamička ťažko chorého 9-ročného synčeka nám napísala:

Už dlhšie sa chystám napísať Vám pár slov. Aj ja sa chcem úprimne poďakovať Dobrým Anjelom ako aj celému Systému Dobrý Anjel. Chcem vyjadriť veľké ĎAKUJEM ľuďom, ktorí majú dobré srdce a nájdu si čas a vôľu takto pomáhať iným. Príspevok nám veľmi pomáha zmierniť našu ťažkú situáciu. Starostlivo vyberám použitie darovaných peniažkov, ktoré využívame na plaváreň, hypoterapiu a rôzne aktivity pre môjho synčeka. Taktiež ďakujem za darček, ktorý ste nám zaslali - knižku pre synčeka. Všetkým Dobrým Anjelom želám pevné zdravie a ešte raz úprimná vďaka.
August 2010 - 36 ročný pán Zoltán, otec dvoch malých detí ochorel na rakovinu a toto sú jeho slová:

Verím, že každý z nás má svojho anjela, ktorý ho ochraňuje a pomáha mu. Obdivujem vás, že napriek súčasnému trendu ľudí zhromažďovať si len hmotné statky a voči potrebám druhých ľudí sa tváriť slepo, je vo vašich srdciach miesto a súcit pre chorých a postihnutých. Slúži vám ku cti, že na obdiv sveta nevystavujete svoje bohatstvo, ale svoje ľudomilné skutky. Želám vám, aby vaša činnosť prinášala do vašich sŕdc uspokojenie a dobrý pocit, že ruka chorého netápala v tme, ale že ste ju pevne zovreli vo svojej dlani. Ďakujem za všetkých.
August 2010 - Hanka má 2,5 roka a DMO. Jej mamka nám napísala:

Je ťažké nájsť slová vďaky. Vďační sme za každú pomoc, čo i len za milé povzbudzujúce slovo, ktoré vyčarí úsmev na Hankinej tvári. Za celú našu rodinu vám z celého srdca ďakujeme. Máme pred sebou dlhú cestu, ale veríme, že raz sa Hanka všetkým dobrým ľuďom, dobrým anjelom, lekárom za všetku pomoc, ktorú dostávala, osobne poďakuje. Ešte raz za všetko veľká vďaka.
August 2010 - Mamka trojročného postihnutého Jurka píše:

Mojím prianím je, aby ľudia pochopili, že deti s telesným postihnutím nemajú žiadnu nákazlivú chorobu. Tieto deti chcú byť akceptované a mať právo byť ako ostatní. Prajem zdravie – to je najdôležitejšie čo máme v živote. Ďakujem.
Júl 2010 - 28 ročná onkologicky chorá mamička 2 – ročného Martinka:

Z celého srdca ďakujeme Anjelom a samozrejme aj celému humanitárnemu systému Dobrý Anjel! Keď sa raz dostaneme z tejto, pre nás, neľahkej životnej situácie a budeme na tom aj finančne lepšie, určite sa staneme Dobrými Anjelmi. Veríme na anjelov!
Júl 2010 - Miška zo Svidníka nám napísala pekný list:

Som 22-ročná študentka práva, ktorej životné cesty v januári tohto roku skrížila rakovina. V tom momente sa mi zrútil celý môj svet. Dnes sa na to pozerám už inak. Beriem to ako lekciu od života, ktorá mi pomôže byť lepším človekom. Úsmev na tvári mi v tomto období vyčarí najmä moja rodina a priatelia. Naposledy mi však tvár žiarila šťastím práve vďaka Vám a Vášmu finančnému príspevku, ktorý ste mi zaslali. Vôbec som to nečakala, list som Vám písala preto, aby som sa podelila so svojimi pocitmi. Z celého srdca Vám ďakujem, peniaze využijem na lieky a iné veci, ktoré súvisia so zdravotnou starostlivosťou o mňa. Teraz už naozaj verím na anjelov a na to, že sú prítomní aj tu medzi nami.
Jún 2010 - Napísala nám mamička dvoch malých synčekov, ktorí majú downov syndróm :

Všetkým DOBRÝM ANJELOM veľmi ďakujem za to že sú. Ďakujem aj Vám zakladateľom za to, že robíte niečo tak úžasné pre ľudí, ktorí to potrebujú. Veľmi nám pomáhajú peniažky od Dobrých anjelov v tom, aby sme našim synčekom mohli spestriť život a ísť s nimi na rôzne výlety aspoň raz za čas. Ešte raz veľká vďaka, ste úžasní.
Jún 2010 - Pán Ján, otec dvoch študentiek, ktorý bojuje s rakovinou píše:

Chcel by som sa poďakovať za to, že ste mi predĺžili finančný príspevok na chod domácnosti. Stále sa liečim na onkologickej ambulancii , ale ťažko sa mi bojuje s metastázami v pľúcach, pečeni a kostiach. Ďakujem Vám za finančné prostriedky od Dobrých anjelov. Mohli sme sa zúčastniť na dcérinej stužkovej slávnosti, s Vašou pomocou môžeme rátať aj s ďalším štúdiom na Vysokej škole. Vám a prispievateľom do Dobrého anjela prajem príjemnú prácu a hlavne dobré zdravie, ktoré je tak potrebné na spokojný život.
Máj 2010 - Pani Zuzana je vdova s tromi deťmi. Najmladšiemu Michalovi ( 16r.) diagnostikovali Marfanov Syndróm - závažné genetické ochorenie s veľmi nepriaznivou prognózou.

Z celého srdiečka sa chcem úprimne poďakovať všetkým tým dobrým a vzácnym anjelom, ktorí každý mesiac pomáhajú chorým v ich ťažkých chvíľach. Vážim si veľmi, ako pomáhajú môjmu synovi Miškovi. Jeho ochorenie sa nedá liečiť, ale má aj iné vedľajšie diagnózy, ktoré liečiť musíme. Momentálne nám pomáhate nielen s nákupom liekov, vitamínov, plávaním, ktoré mimochodom veľmi pomáha, ale hlavne si teraz musíme platiť isté terapie, ktoré žiaľ poisťovňa neprepláca. Žiadna dostupná liečba môjmu synovi nezabrala a nechceme mu nasadiť liečbu opiátmi. Zvolili sme liečbu, ktorá je alternatívna a plne uhrádzaná. Myslíme si, že sme sa rozhodli správne, má o trochu menšie bolesti. ĎAKUJEME všetkým dobrým, láskavým a vzácnym Dobrým Anjelom za ich obetavú a nezištnú pomoc. Prajeme im s mojím synom Miškom, veľa šťastia, radosti ale hlavne zdravie a božské požehnanie.
Máj 2010 - Peter, študent z Hlohovca, ktorý sa lieči na rakovinu, sa rozhodol prestať poberať pomoc, aby tak pomohol iným :

Pisem Vam ohladne financnej pomoci, ktoru mi posielate uz viac ako 2 roky, a ja si to nesmierne vazim. Dnes som uz viac ako 2 roky po chemoterapii a moj stav je velmi dobry. Chodim na dvojmesacne kontroly a nedavno som bol preradeny z DFNsP Kramáre na Národný onkologický ústav, kedze uz mam 21 rokov a "nechcu ma tam" . (srandujem, uz aj tak rok som mal vynimku, takze som uz musel prejst na dospelacke). Po obnoveni studia na vysokej skole som momentalne druhak. Napriek tomu, ze je to tu dost tazke, tak mam tuto skolu rad. Dospel som k zaveru, ze by som chcel prenechat financnu pomoc detom, ktore su na tom zdravotne ovela horsie ako ja. Urcite je vela takych rodin a ja budem velmi rad, ak im to skutocne pomoze. Dakujem Vam z celeho srdca za Vasu podporu vo chvilach, ked mne a mojej rodine bolo naozaj tazko. Som rad, ze som mohol spoznat mojich Dobrych anjelov, ktori ma kontaktovali. Vymenili sme si zopar pre mna urcite velmi povzbudzujucich listov. Dakujem.
Apríl 2010 - Napísala nám mamka malého Stanka:

Chcem sa Vám všetkým srdečne poďakovať. Mám TZP synčeka s detskou mozgovou obrnou a práve tento týždeň sa chystáme na liečebno-rehabilitačný pobyt. Veľmi nám pomohol Váš finančný príspevok. Tisnú sa mi do očí slzy radosti a som šťastná. Aspoň môžem teraz malému priplatiť viac procedúr, ktoré sú pre neho tak veľmi potrebné. ĎAKUJEM VÁM Z CELÉHO SRDCA . VEĽMI SI VÁS VÁŽIME, milí Anjeli!
Napísala nám osamelá mamička pani Denisa z Prievidze. Jej dcérka trpí chronickým zápalom obličiek a má aj vrodenú srdcovú vadu, kvôli ktorej už neraz bola v nemocnici.

Po celodennom kolotoči starostí, ale aj radostí, nachádzam ešte trochu času a síl, aby som Vám, dobrí anjeli, z celého srdca poďakovala za Vašu finančnú pomoc, ktorú poskytujete mojej dcérke. Peniaze využívam na drahšie lieky, ktoré som jej doteraz nemohla kupovať, snažíme sa spestriť, aspoň o kúsok voľný čas aktivitami, ktoré sme si doteraz nemohli dovoliť. Hovorím si, kiežby som na Vás nebola závislá. Verím, veľmi dúfam, že raz sa situácia zmení a nebudeme sa musieť zamestnávať toľkými aktivitami, aby sme zabudli na problémy, pretože sa pominú, alebo aspoň ustúpia. Verím, že raz skončíme s užívaním liekov, ktoré nám zaťažujú bruško. Prajem Vám veľa síl do ďalšej Vašej krásnej činnosti.


Prečítajte si aj: Píšu chorí zo systému Dobrý anjel Píšu darcovia zo systému Dobrý anjel Napíšte nám aj vy
work: 0.1019 sec